سال جدید را با آموزش های جدید فرا بگیرید

ارسال پاسخ 
حق حضور
نویسنده پیام
Mahdi آفلاین
chief accountant at hayat holding co

اعتبار: 76
سپاس ها 548
سپاس شده 1126 بار در 643 ارسال
ارسال: #1
حق حضور
حق حضور اعضای هیئت مدیره چیست و مالیات آن چگونه محاسبه می شود؟

متاسفانه از یکی از دوستان شنیدم که می کفتند حق حضور برای اعضای موظف است و به همین دلیل بر آن شدم که این موضوع را در این پست مطرح کنم. تا به صورت غیر مستقیم این موضوع حل شود.

سوال دوم بنده این است که اگر کسی به عنوان دبیر جلسه در جلسات هیئت مدیره حضور پیدا کند مثلاً مشاور حقوقی و حق حضور دریافت کند، این درست است؟

اگر حقوق بگیر همان واحد مورد رسیدگی هم باشد چطور؟

هيچ آرزويي در هيچ انساني نمي شكفد مگر اين كه توانايي به تحقق رساندنش نيز به او اعطا شده باشد، آرزومند را اما كوشش بسيار بايد..
پژوهش پلي است از حيرت تا حكمت...
الهي اگر در درگاه تو به جان می ارزم، حکمتش را نشانم بده تا مسئولیتم را ایفا کنم. آنم كن كه خود خواهي نه آن كه ديگران خواهند مرا ...
07-26-2013 04:55 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Allahyari آفلاین
M.A

اعتبار: 31
سپاس ها 140
سپاس شده 361 بار در 208 ارسال
ارسال: #2
RE: حق حضور
بر طبق ماده ۱۳۴ قانون تجارت داریم :

حق حضور اعضاء غیر موظف هیات مدیره براساس ساعات حضور در جلسات هیات مذبور توسط مجمع عمومی عادی صاحبان سهام به طور مقطوع به تناسب شرکت در جلسات تصویب می شود ....

همان طور که مبینیم قانون بطور شفاف بیان نموده که حق حضور فقط برای اعضء غیر موظف است...
در خصوصو سوال دوم شما...
پاسخ سوال اول و دوم شما یکیه...قانون تجارت حق حضور را فقط جهت اعضاء غیر موظف در نظر گرفته است...و برای سایر اشخاص مثلا" مشاوران و یا اعضاء موظف حق حضور در نظر نگرفته است...

" آدمی ، زاده ذهن و اندیشه خود است به بهترینها بیاندیشید که همان خواهید شد "

لطفاً سوالات خود را تنها در سایت قرار دهید. امکان پاسخگویی به سوالات از طریق پیام مقدور نمی باشد
07-26-2013 06:29 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط davaj811
Mahdi آفلاین
chief accountant at hayat holding co

اعتبار: 76
سپاس ها 548
سپاس شده 1126 بار در 643 ارسال
ارسال: #3
RE: حق حضور
حالا اگر به يكي ديگه همان طور كه در بالا گفته شد حق حضور دادند چه كار كنيم در حسابرسي؟
بند بازرسي بياريم؟
اگر كه بله چه ماده اي؟

هيچ آرزويي در هيچ انساني نمي شكفد مگر اين كه توانايي به تحقق رساندنش نيز به او اعطا شده باشد، آرزومند را اما كوشش بسيار بايد..
پژوهش پلي است از حيرت تا حكمت...
الهي اگر در درگاه تو به جان می ارزم، حکمتش را نشانم بده تا مسئولیتم را ایفا کنم. آنم كن كه خود خواهي نه آن كه ديگران خواهند مرا ...
07-27-2013 06:48 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان