سال جدید را با آموزش های جدید فرا بگیرید

ارسال پاسخ 
وجود مشکل در بیمه و مالیات یک شرکت خصوصی!!!
نویسنده پیام
jeremy28 آفلاین
تازه وارد
**

اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
وجود مشکل در بیمه و مالیات یک شرکت خصوصی!!!
با عرض سلام و ادب خدمت سروران گرامی و حسابرسان محترم

من رشته ام مهندسی کامپیوتره و از حدود یک ماه پیش در یک شرکت خصوصی که در حوزه وب و طراحی سایت و ... فعالیت می کنه، استخدام شدم.

فعلا صحبتی در مورد حقوق و بیمه و ... نشده بود تا اینکه روز چهارشنبه هفته پیش (8 ام دی 95)، مدیرعامل شرکت اومد بیرون به ما گفت که فعلا تا یه هفته، شرکت باید خالی از کارمند باشه تا مشکل شرکت حل بشه.

حالا مشکل شرکت از این قراره:

این شرکت حدود سه سال پیش (سال 92) ثبت شده و محل شرکت هم قبلا در محدوده خیابان ویلا بوده. همون موقع اقدام کردن برای گرفتن کد اقتصادی تا بتونن کارمندا رو بیمه کنن و ....
کد اقتصادی هم گرفتن، ولی پرونده اش از سه سال پیش تا الان باز مونده و نرفتن کاراش رو تکمیل کنن و پرونده بیمه رو برای همیشه ببندن.

اینه که تو این سه سال، هیچ کدوم از کارمنداشونو بیمه نکردن و حقوقشونو فقط به صورت چک پرداخت کردن.

الان اینا با یه نفر مشورت کردن و اون طرف بهشون گفته که تا یک هفته، شرکت باید خالی از کارمند باشه که اگه تو این مدت، مامور بیمه به طور ناگهانی بیاد از شرکت بازدید کنه، هیچ کارمندی رو توش نبینه. چون اگه کارمندی وجود داشته باشه، میاد به مدیرعامل میگه چرا اینا رو بیمه نکردی و اگه مدیرعامل جوابی نداشته باشه، عین این سه سال رو واسه شرکت، مالیات می بندن.

اون طور که مدیرعاملمون می گفت، امکان داره سالی، 30 میلیون مالیات ببندن که برای سه سال میشه 90 میلیون!!!
مدیرعاملون می گفت اگه 90 میلیون مالیات ببندن، دیگه باید شرکت رو جمع کنه و خودش به صورت شخصی کار کنه. چون هنوز شرکت به اون میزان از درآمد و سود نرسیده که بتونه این مبلغ رو مالیات بده!
به اضافه اینکه اینا قبلا با یه نفر شریک بودن که اون شریک ازشون جدا میشه و همه چی رو میندازه گردن مدیرعاملمون.

اینا می خوان فعلا یه جوری جلوی بیمه وانمود کنن که تا الان هیچ کارمند ثابتی نداشتن که مجبور باشن بیمه اش کنن تا اداره بیمه و مالیات مشکلی واسشون ایجاد نکنه.

از طرفی، محل فعلی شرکت، یه دفتر مسکونیه که حدود 3 میلیون تومان هر ماه اجاره اشه.
چون اجاره دفتر تجاری هزینه اش بالاتره (حدود 5 میلیون!)، اینا می ترسن که مامور بیمه این رو هم گزارش کنه که دیگه اون جوری مجبورن محل شرکت رو هم عوض کنن...

خلاصه اینکه خیلی مشکلات شرکت زیاده و الان هم کلی زیر بار قرض هستن و اون قدری وضع مالیشون خوب نیست که بتونن هزینه کنن و با یه مشاور خبره در این زمینه مشورت کنن و الان دارن دست و پا می زنن تا شرکت رو سرپا نگه دارن.

من به عنوان یه کارمند، خیلی دوست دارم که یه سهم هر چند کوچک برای پشت سر گذاشتن این بحران در شرکت داشته باشم (چون از کارم تو این مدت یک ماه خیلی راضی بودم!)

می خواستم از شما سروران گرامی و متخصص که در حوزه حسابرسی و مالیات و بیمه کار کردین و تجربه دارین، کمک بخوام؟!

چی کار میشه کرد تا شرکت این بحران رو پشت سر بگذاره و براش مالیات نبُرن؟

اگر اطلاعات دیگری در مورد شرکت لازم دارین که بتونین به این سوال من جواب بدین، بفرمایین که من از مدیرعاملمون بپرسم.

بی نهایت ممنون میشم اگه ما رو کمک کنین.

منتظر راهنمایی های ارزشمند و بی دریغتون هستم عزیزان.
12-31-2016 04:45 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان